Hem Büyüklere Hem Küçüklere Göre: En İyi Aile Filmleri 2021

Siz de ailecek film izlerken karşınıza çıkan uygunsuz sahnelerden sıkılmadınız mı? Ya da çocuklarınızla izleyebilmek için sürekli çizgi film izlemekten? Bu listedeki aile filmleri tüm sıkıntılarınıza son verecek çünkü hem siz hem çocuklarınız için birbirinden güzel ve ilginç filmler. Yine de bu filmleri küçük yaşta çocuklarınızla değil ilkokul çağı ve daha büyük çocuklarla izlemenizi tavsiye ederim. Hadi lafı uzatmadan harika aile filmleri listesine geçelim.


1- Diş Perisi/ The Tooth Fairy (2010)Hem Büyüklere Hem Küçüklere Göre En İyi Aile Filmleri 2021


Dwayne Johnson' ın oynadığı aile filmlerinden haberiniz var mı? Eğer henüz hiçbirini izlemediyseniz Diş Perisi' yle başlamanızı öneririm. Dwayne Johnson' ın ünlü bir hokey oyuncusunu canlandırdığı bu filmde oynadığı karakter, Derek Thompson, başta biraz sert ve gerçekçi, hayallere pek inanmayan biri. Tabi onu bir de bir diş perisine dönüştükten sonra görün. Bu filmi kardeşimle en az 5 kere izledik ve her seferinde gülme krizine girdik, özellikle bir sahnesi var izlemezseniz çok şey kaçırırsınız. Sadece çocuklarınız değil, ebeveyn olarak eminim siz de eğleneceksinizdir.

2- Hayal Et / Imagine That (2009)


Hem Büyüklere Hem Küçüklere Göre En İyi Aile Filmleri 2021


Bu sefer ki Eddie Murphy' nin harika aile filmlerinden biri. Bu önerdiğim filmlerde tema olarak sık işlenen işkolik bir ebeveyn ve ilgi eksikliği yaşayan çocuğun ilişkisi bu filmde de görülüyor. Eddie Murphy yatırım şirketlerinden birinde çalışıyor ve şirketin zirvesine yerleşmesine çok yakın durumda fakat o hafta eski karısının işi olduğu için kızının onunla birlikte kalması gerekiyor ve film de o hafta içinde geçiyor. Hem Eddie Murphy' nin inanılmaz komik oyunculuğu hem de duygusal ve içten sahneler birleşip harika bir film ortaya çıkmış. 

3- Oyun Bozan / The Game Plan (2007)


Hem Büyüklere Hem Küçüklere Göre En İyi Aile Filmleri 2021Başka bir Dwayne Johnson filmi olan Oyun Bozan da gerçekten çok hoş, içinizi ısıtan bir film. Amerika' nın en ünlü oyun kurucularından birini canlandıran Dwayne Johnson' ın bekar ve zengin hayatı her ne kadar görkemli gözükse de verdiği partilerden birinden sonra aslında yalnız hissettiğini gözlemleyebilirsiniz. Fakat 30' larının başında olan Joe Kingman' ı (Dwayne Johnson) hiç tahmin edemeyeceği bir şey bekliyordu. 20' lerinin başında kısa bir süre evli kaldığı eşinden 8 yaşında bir kızı olduğunu ve kızının bir süreliğine onunla kalması gerektiğini öğreniyor. Bu sürprizin kariyerini zedelemesini istemeyen Joe başta evini, eşyalarını paylaşmaktan ve ebeveyn olmaktan pek hoşlanmıyor olsa da olaylar sonradan çok farklı bir hal alıyor.4- Kelimeler Yetmez / A Thousand Words (2012)


Hem Büyüklere Hem Küçüklere Göre En İyi Aile Filmleri 2021


Başka harika bir Eddie Murphy filmi daha... Bu filmde Jack adında yayınevinde çalışan bir kitap temsilcisini canlandırıyor. İşi gereği çok fazla konuşması ve çok fazla yalan söylemesi gerekiyor. Fakat yakınlarda ünlü olmuş bir keşişle iş yapmak için tanıştıktan sonra başına gelmeyen kalmıyor. Fazlasıyla gerçekçi ve duygusal sahneler içeren bu aile için uygun içerikli film bir başka güzel, yalnız filmin içinde atlamanız gereken bir kısım var haberiniz olsun, kumandayı çok da uzakta tutmayın derim. Onun dışında gayet uygun bir film.

5- Komando Dadı/ The Pacifier (2005)

Küçükken en çok izlediğim filmlerden biri olan Komando Dadı' nın başrolünde Vin Diesel var. Shane Wolf (Vin Diesel) üst rütbeli bir komando, çok başarılı bir bilim adamını kaçıranların elinden kurtarıp sağ salim götürme emri alıyor. Fakat maalesef bilim adamı ölüyor ve eşinin İsveç' teki kasayı açıp önemli bir araştırmayı devlete teslim etmesi gerektiği için Shane' e de evdeki çocukları koruma görevi kalıyor. Farklı yaşlarda 5 çılgın çocukla birkaç hafta boyunca baş başa kalan Shane' in bu görevi nasıl halledeceğini görmelisiniz.

6- Tamamlamadık mı Hala? / Are We Done Yet? (2007)

İnanılmaz komik olan bu filmde baş rolde Ice Cube var. Nick (Ice Cube) sevgilisi Suzanne ile evlendikten sonra Suzanne' in iki çocuğu ile birlikte bekar evine sığmakta zorlanıyorlardı. Bir de bunun üstüne Suzanne' in hamile olduğunu öğrenince şehir dışında daha büyük bir eve taşınmaları gerektiğine karar verirler. Harika bir ev bulup aldıktan sonra taşınırlar fakat bilmedikleri çok büyük bir sorun vardır: evin her yeri çürümüştür ve neredeyse her yerini yaptırmak gerekiyordur. Bu yapım süreci onlar için zorlu bizim için çok komik oluyor.

7- Stajyer / The Intern (2015)


Hem Büyüklere Hem Küçüklere Göre En İyi Aile Filmleri 2021


Sadece aile filmleri listesi arasında değil benim en iyi filmler listemde de bulunan bu filmi izlemezseniz çok şey kaçırırsınız. Sevimli bir Robert De Niro görmek eminim ailecek moralinizi düzeltecektir. Ben Whittaker (Robert De Niro) emekli olarak geçirdiği hayatına bir farklılık ararken karşısına çıkan online moda mağazalarından birinde kıdemli stajyer (emekli stajyerler) programına katılmaya karar verir. Jules Ostin' in (Anne Hathaway) şirketin hem kurucusu hem başkanı olması aralıksız çalışmasına neden olmaktadır ve Ben' in ona sağlayacağı dostluk ve bilgelik aslında aradığı şeydir.

8- Babamın Penguenleri / Mr. Popper' s Penguins (2011)


Hem Büyüklere Hem Küçüklere Göre En İyi Aile Filmleri 2021


Aile filmleri listesi yaparım da Jim Carrey filmini koymaz mıyım? Bu filmde eşinden yeni boşanmış bir iş adamını canlandıran Jim Carrey, Tom Popper, babasının öldüğünü ve bir miras bıraktığını öğrenir. Hiç beklemediği şeyse mirasın 6 sevimli penguen olmasıdır. Evine bırakılmış olan bu hayvanları hayvanat bahçesine götürmeyi düşünürken çocuklarının penguenleri çok sevmesi üzerine evini penguenlere uygun hale getirir. 

9- Çelik Yumruklar / Real Steel (2011)


Hem Büyüklere Hem Küçüklere Göre En İyi Aile Filmleri 2021


Bu filmden henüz bahseden pek kişiyi görmedim ve şaşkına döndüm. Ailecek izlemeye uygun, temiz içerikli ve inanılmaz eğlenceli, macera dolu bu filmi nasıl olur da önermek kimsenin aklına gelmez? Aileye uygun nadir bilim kurgu filmlerinden biri. Baş rolünde X-Men' in Wolverine' i Hugh Jackman oynuyor. Yakın gelecekte geçen bu film, boksun robotlarla yapıldığı ve robotların fazlasıyla gelişmiş olduğu bir dönemde Charlie (Hugh Jackman) ve oğlu Max plan yapıp buldukları eski model bir robotu bir şampiyona dönüştürmeye çalışırlar. Müsabakalar, yaptıkları çalışmalar hem çok heyecanlı hem de kesinlikle motive edici.

10- Yalancı Yalancı / Liar Liar (1997)


Bu listedeki filmler arasında en eskisini en sona yerleştirmeye karar verdim. Bu filmde Jim Carrey çok yalan söylemesi gereken bir avukatı canlandırıyor ve diğer filmlerdeki gibi çok çalıştığı için oğluyla fazla vakit geçiremiyor. İşi için oğlunun doğum gününü yine kaçıran Fletcher Reede' in (Jim Carrey) başına gerçekten ilginç bir şey gelir. Yine babası geleceğini söyleyip gelmediği için oğlu doğum günü dileği olarak babasının bir daha yalan söylememesini diler, ve tuhaf yanı bu dileği gerçek olur. Yalan söylemek işi olan Fletcher hep doğruları söylemeye başlayınca işler çok komik bir hal alır.


Evet, aile filmleri 2021 listemiz sona erdi. Siz bu filmler hakkında ne düşünüyorsunuz? Tüm yorumlarınızı yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Film önerileri aramaya devam ediyorsanız Öğrencileri Gaza Getirecek Motivasyon Filmleri, In the Heights Filmi İncelemesi ve La La Land: Aşıklar Şehri İncelemesi yazılarıma da bakabilirsiniz.
Yeni yazılarımdan kolayca haberdar olmak
için @akindawriter'ı Instagram ve 
Twitter'dan takip edebilirsiniz. Takip et 
butonları mobildeyseniz yorum gönder 
kısmının altında, bilgisayardaysanız 
sağdadır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar